Rozumné nakupování

Jedna studie uvádí, že většina lidí nosí 10 procent svého šatníku 90 procent času. Problém tedy není to, že bychom si neměli co obléct, ale že nevíme, jak to nosit nebo zkombinovat. Dá se s tím něco dělat? Několik tipů, jak si poradit a zbytečně neutrácet.barevné ladění
 
Před nákupem si udělejte pořádek ve skříni
Rozdělte věci na ty, které nosíte pravidelně a na ty, které nosíte jen občas. Možná při tom najdete věci, na které jste už zapomněli nebo oblečení, které se Vám sice líbí, ale už jste z něho takzvaně vyrostli. Přitom zjistíte, kolik, čeho máte a můžete se rozhodnout, co vlastně potřebujete pořídit. Pokud je Vám líto některé kousky vyhodit, podělte se o ně se svými přáteli nebo je můžete odevzdat do kontejnerů na oblečení. V takovém případě musí být oblečení samozřejmě čisté a zabalené. Tento doslovný pořádek ve skříni Vám pomůže udělat si více prostoru pro případné nové oblečení.
 
Přemýšlejte o barvách svého šatníku
Oblečení, které je barevně neutrální (černé, bílé, šedé), bude použitelné delší dobu a dá se i více kombinovat s jinými kousky. Když budete mít jasnou představu o tom, co si koupit, pomůže Vám to nenakupovat zbrkle.
 
Vyberte si kousky, které jsou nadčasové
K tomu můžou patřit klasická saka, kalhoty a sukně. Díky těmto evergreenům
budete mít základ Vaší garderoby, ke které pak můžete pořizovat různé doplňky podle aktuálních trendů.
 spokojený nákup
 
Dívejte se po oblečení s různým uplatněním
 
Co to znamená? Je praktické ohlížet se po takovém oblečení, které využijete při více příležitostech. Například kabát do deště s vyjímatelnou podšívkou se dá nosit i jako lehký kabát bez podšívky při mírném počasí.
 
Vybírejte oblečení k tomu, co už máte
Pro správnou volbu barvy si na sebe vezměte část oblečení, ke kterému chcete koupit doplněk. Takto si budete jistí, že vyberete správně.
 
Využívejte sezonních slev
V tomto období se dají i dražší věci koupit levněji. Pokud tedy nějakou věc nepotřebujete hned, můžete počkat na toto období.
 
Co říct na závěr? Pokud budete nakupovat s rozumem, vyhnete se zbytečným reklamacím, budete z obchodu odcházet s věcmi, které skutečně unosíte a budete z nich mít radost.