Práce – živitelka


Ono je to vlastně zcela logické. Je lepší sedět na zadku v kanceláři a práci předstírat, než třeba venku v horku či mraze rubat dřevo. Potíž je v tom, že z mladých už nikdo dělat nechce. Každý se cpe na jakoukoli školu, aby třeba nemusel dělat fyzickou práci. Jenže to vy jako čtenáři jen těžko ovlivníte, a tak se půjdeme spolu podívat ne možná poslední z rodu mužů, kteří se práce nebojí a umí za ni vzít. A že není někdy zrovna příjemná, to jistě pochopíte.

Instalatéři byli vždy páni. Měli slušné platy, a dá se klidně říci, že měli stravu zdarma. Skoro všude kam přišli jim nachystali něco k snědku. A ještě měli peníze mimo mzdu. Takže dolce vita?

potřeby instalatéra

Nu, na jedné straně ano, ale také je nutno se podívat na tu stranu druhou. Ono čistit ucpané roury do septiku není žádný med a zde by si zasloužili odměnu i vyšší. Faktem je, že instalatér si musí umět poradit v každé situaci, jinak se mu práce dařit nebude.

Tito muži jsou umělci svého oboru, protože umí s vodou, umí s plynem a musí se umět orientovat i v dalších oborech. Musí umět udělat tak trochu i topenářskou práci, musí umět měřit, počítat, letovat a já nevím co všechno ještě.

instalatérka-modelka

Nedá se říci, že by někdy byli bez práce. Pokud však mají chvíli klid, chodí po preventivních prohlídkách, které si objednávají ti svědomití vlastníci bytů a nemovitostí. Sami by mohli vyprávět, kolik odhalili skrytých závad a zabránili tak třeba vytopení bytu. Majitel raději zaplatil za kontrolu pár peněz a ušetřil sta tisíce za nápravu vodní pohromy.

Jistě i vy, vážení čtenáři, máte objednány preventivní kontroly, které i vám mohou ušetřit nejedno nemilé překvapení. Nu, a pokud patříte mezi ty nesvědomité, čemuž ovšem nevěřím, tak si to můžete objednat přímo zde v článku, a to kliknutím na odkaz výše, skoro na začátku. Možná vám to zachrání velké výdaje.