Vlastní tvorba webových stránek

V dnešní době není nutné znát programovací jazyk, abychom si mohli vytvořit svoje vlastní webové stránky. Jako úplní začátečníci můžeme web tvořit z jednoduché nástrojové lišty a umisťovat jednotlivé prvky na stránky, včetně nadpisů a obrázků. Tyto služby jsou nabízeny zcela zdarma, ale také nejsou příliš ideální na podnikání nebo na tvorbu, která by měla mít nějakou úroveň. Nicméně pokud si vybereme tvorbu webových stránek někde u nějakého provozovatele, tak zjistíme, že jsme svým způsobem hodně omezeni. Bude lepší popřemýšlet o jiném provedení, kdy vůbec není špatný nějaký redakční systém, ačkoliv i zde budeme potřebovat nějakou odbornou pomoc, pokud nemáme zkušenosti jak správně postupovat.

seo optimalizace

Naše představy je jedna věc a uvést je do provozu druhá

Sice můžeme být patřičně hrdí, že jsme vytvořili nějaký základ, naučili se pracovat ve složitém systému, ale to je tak všechno. Aby stránky skutečně fungovaly a navíc ještě přinesly užitek, je třeba přidat ještě něco navíc. V tomto případě bude skutečně lepší pouvažovat o jisté pomoci, kterou nabízí SEO služby.

analýza

  • Konzultace – v první řadě je důležité vědět, jak by měla spolupráce s agenturou nebo člověkem, který tyto služby nabízí, probíhat. Nejsou to jeho představy a plány, tudíž bude pracovat s naším nápadem a představou, jen jí dá ten správný směr.
  • Analýza webu – zpočátku je třeba se podívat na chyby, které by bránily webových stránkám na jejich vzestupu a sledovatelnosti.
  • Analýza klíčových slov – je důležité trefit správný cíl. Zde nám k tomu pomohou slova nebo fráze, které se nejvíce vyhledávají.
  • Tvorba zpětných odkazů, linkbuilding – je logické, že čím více jich stránka bude mít, tak tím je jasné, že získá i více návštěvnosti. Odkazy by se měly dělat pravidelně a přirozeně. Měly by vycházet z různých zdrojů. K tomu poslouží vlastní texty, sociální sítě, komentáře, inzertní služby atd.
  • Copywriting – psaní čtivých a nápaditých textů, které zaujmou.
  • PPC reklama– ta se skutečně vyplatí, jelikož se pak stránky objeví ihned na přední pozici.
  • Tvorba webu – pokud se někdo necítí na celkovou tvorbu, tak může dodat materiál a firma pak zpracuje veškeré údaje, podle správných pravidel.