Zvyšte svůj komfort při koupání

S blížícím se létem začíná čím dál tím více lidí, kteří mají volné místo na zahradě přemýšlet nad koupí vlastního bazénu. Určitě se jedná o velice dobrou investici, jelikož bazény jsou v posledních letech cenově mnohem dostupnější, než tomu bylo dříve. Navíc se opět očekává dlouhotrvající vlna veder, takže další možnost, jak se efektivně zchladit je samozřejmě velice vítaná. Ovšem ne celé léto musí zákonitě panovat velká vedra. Mohou přijít i chladnější dny, a to je pro milovníky plavání trochu problém. S chladnějším vzduchem totiž chladne i voda. Pokud tak nemáte rádi příliš velké otužování, jistě oceníte pomůcku v podobě solární plachty.
plavec sáhl pro cílovou čáru

Dobré řešení

Mnoho jedinců dává přednost klasičtějším typům ohřevů, které jsou přeci jen lepší. Fungují totiž spolehlivě i ve dnech, kdy se slunce skrývá za mraky. Ovšem tyto ohřevy mají rovnou dvě velké nevýhody. Jsou poměrně drahé a mají velkou spotřebu, zvláště pak, pokud potřebujete ohřát vodu ve velkém bazénu. To solární plachty jsou absolutně nenáročné. Je pravdou, že za sychravých dnů nejsou příliš účinné, ale když svítí slunce, dokáží vodu ohřát také poměrně spolehlivě. A to bez toho, aniž by váš to cokoliv stálo. Sluneční paprsky jsou totiž zadarmo. Navíc i samotná plachta je vcelku levná .
plavání pozadu

Proti špíně

Samozřejmě, že základní funkcí solární plachty je ohřívat vodu, ale to není její jediná funkce. Stejně jako standardní plachty, tak i ta solární působí jako kryt před tím, aby se nečistoty dostaly do bazénu. Různá špína ve formě větví a dalších nečistot, které se do vody dostávají pomocí větru, mohou nadělat mnoho škody. Obvykle s sebou totiž nesou i různé choroboplodné zárodky, které se začnou ve vodě množit. Nechcete-li používat příliš velké dávky dezinfekčních prostředků, měli byste mít nataženou plachtu na bazénu alespoň v nočních hodinách. Takto můžete ušetřit skoro bezpracně nemalé peníze.


Nezařazené