Pořizujeme výbavu na kolo

Cyklistice se věnuje rok od roku více lidí, což je bezpochyby jen dobře. Ovšem aby nás to skutečně bavilo, tak potřebujeme si zakoupit přesně takové kolo, které nám bude vyhovovat do terénu. Tudíž to je prvotní bod, na který bychom se měli zaměřit. Výrobci totiž vyhověli požadavkům a vyrábí kola jak do města, tak horských nebo nerovných terénů, ale i na klasické silniční výšlapy. V druhé řadě bychom se měli zaměřit na přilbu, bez které by nás nemělo ani napadnout vyjet. Důležité je, aby pěkně na hlavě seděla, přece jenom se jedná o ochranný prvek a navíc měla bezpečnostní certifikaci. Pak nás samozřejmě čeká výběr celé řady cyklistické výbavy. Když jsme již sportovně a bezpečnostně vybaveni, možná by rovnou stálo za úvahu, že by vůbec nebylo špatné pořídit si ještě nosič na kolo, přece jenom bychom si mohli udělat pěknou dovolenou i někde jinde, než jen v okolí domova.

kola

Vybíráme vhodný nosič na naše kola

Nebudeme si nalhávat, že správný výběr, který nám bude vyhovovat po všech stránkách, je vždy nejlepší volbou. Otázkou je jaký to vlastně má být. Mnohdy je lepší než dlouze tápat a chodit po různých prodejnách se obrátit přímo na prodejce, kteří mají s nosiči kol na auto své zkušenosti. Ty v podstatě nemusíme ani složitě vyhledávat, stačí se obrátit na e-shop, například https://www.amsa.cz/Nosice-jizdnich-kol poradí nejen s nákupem, ale i dalším možným materiálem a postupem. Správně vybraný nosič nám pak skutečně umožní snadnou přepravu kol klidně celé rodiny. To již značí, že je důležité se zaměřit na počet kol, který bychom měli převážet, ale to není vše. Je nutné, aby byl kompatibilní s naším autem, a také bude rozhodující, kam ho chceme umístit.

nosič na kolo

  1. Nosič na střechu – tento typ se montuje na příčníky. Musí se pamatovat na to, že náklad je na střeše a tak je nutná omezená rychlost, ale také je třeba mít na paměti výšku, která se nemusí všude vejít.
  2. Nosič na páté dveře – zavěšuje se na zadní dveře pomocí ocelových pák s gumovými ploškami. Má samozřejmě svoje výhody, ale nad druhou stranu i nevýhodu v tíze, kterou musí páté dveře udržet.
  3. Nosič na tažné zařízení – jedná se o nejlepší volbu, která vůbec může být nabídnuta. Ovšem nabídka je pouze pro ty, kteří mají nainstalované na svém automobilu tažné zařízení.

Po instalaci nosiče nám již nebrání si udělat přímo skvělý výlet kamkoliv, kde se dá jezdit na kole a to klidně i do zahraničí.