Nový iPhone 11 je tady

V první polovině září roku 2019 představila firma Apple hned pět svých nových produktů, jedná se o iPohne 11 a jeho verze Pro a Pro Max, dále chytré hodinky Smart Watch Series 5 a iPad. Zaměřme se ale na nové telefony, které jsou k dispozici pro předobjednávku. Podle zástupců společnosti půjde o bestseller, a to i vzhledem k nízké ceně 20 990 korun v porovnání s ostatními modely spuštěnými v minulých letech. Tato levnější varianta disponuje jednoduchým LCD displejem s šířkou 6,1 palců a duálním fotoaparátem. Je však nabízena v mnoha zajímavých barvách, ze kterých si zákazník určitě vybere svou oblíbenou.
iPhone na cestách
Pro verze už je o něco dražší (kolem 30 000 korun), zaujme ale svým zadním fotoaparátem s trojitou čočkou. Poskytuje tak rozlišení až 12MPx a hodí se tak pro instagramové nadšence. Přední kamera má totiž rozlišení stejné, a navíc podporuje 4K video. Uživatel si opět může vybrat z 11 různých barevných variant. Má prodlouženou výdrž baterie až na 3190 mAh.
Co se týká výpočetního výkonu, má šesti jádrový procesor s operační pamětí 6 GB. Jeho interní paměť je 64 GB, což je srovnatelné s posledním vydaným modelem.

Nekonečný souboj iOS a Androidu

Zastánci každého tábora hlásají, že jejich systém je ten nejlepší a nikdy by ke konkurentovi nepřešli. Ať už se jedná o zvyklost na používání prohlížečů Chrome a Safari, každý z těchto telefonů disponuje jinými vlastnostmi, způsoby uložení dat i aplikacemi.
společnost Apple
Kompatibilita s přenos souborů je u Applu o něco složitější. Zatímco u telefonů s Androidem můžete jednoduše vložit mikro USB kabel a soubory si tak pohodlně přenést na desktop, u iOS musíte postupovat přes iTunes desktop aplikaci. Tedy kromě fotek, ty lze přenést také skrze USB.
Pokud jste tedy uživatel produktů ukousnutého jablka, nemá cenu, abyste si pořizovali standartní Windows počítač nebo tablet běžící na systému Linux. Zřejmě je lepší používat výhradně to nebo to a nemíchat jablka s hruškami.