Mobil všude, kam se podíváš

Takový člověk s ním spí a ráno mu dává kávu, aby se oba nastartovali. Přijde doba, kdy jej bude oblékat do oblečků a dávat mu i botičky. Ostatně, s těmi oblečky, ehm, nekupují si již nyní lidé všelijaké kryty a doma nebo jinde mobil převlékají dle potřeby? Není místa, kde byste na vášnivé „mobilisty“ nenarazili. Jsou naprosto všude a jejich sklopená hlava k displeji je prozrazuje. Jejich přístroj je pro ně bůh, modla a idol dohromady. 

focení mobilem

Nu, nic proti tomu, každý svého štěstí strůjcem. Jenže, bohužel, tak může i vášnivý „mobilista“ přijít k úrazu. A někdy i s fatálními následky. Hlavně, pokud se telefon používá v autě při jízdě. Protože neřídím, tak nevím, zda to náhodou není zakázané. Asi není, protože když ráno kráčím z injekce kolem aut, která jedou dolů z kopce, vidím, že má v ruce mobil každý druhý. A jsou to převážně ženy. 

Ovšem nemusí to být jen mobil při jízdě. Kolik již bylo havárií kvůli chodci, sluchátkům a sklopené hlavě? Ano, nepozornost je ta hlavní příčina. Mobil sám za nic nemůže. Ten je jen pouhým nástrojem v rukou svého pána. Takže když tento skončí pod koly vlaku, zůstane mobil bez něj. Pokud z něj ovšem nezbude jen hromádka zralá tak do křemíkového nebe. 

dívka s mobilem

A všimli jste si, kolik lidí mobil prodává? Už jej asi nepotřebují. Dostali rozum a rozhodli se žít v klidu. Nebo to může být proto, že už přišel nejnovější model. Ano, je o pár peněz dražší než ten předchozí, ale má navíc jednu funkci, takže se musí koupit. Tato funkce je možnost volání a přijímání hovorů. To poslední řady neměly, neb výrobce jaksi opomenul, k čemu má ta placatá věcička sloužit. Kupodivu, tato nedůležitá funkce nechyběla ani některým zákazníkům. 

Nuže, lidé, než začnete být s mobilem kamarádi, uvědomte si, že život kolem vás normálně běží. Můžete si sice zavolat někam hodně daleko, ale při tom můžete ztratit někoho, kdo je u vás blízko.