Jak zabavit děti, značka: doma!

1) vyrobte si vlastní stínové divadlo

Fantazii a kreativitě se meze nekladou. Proč si večer nezahrát vlastní stínové divadlo? Loutky vystřihněte z papíru a přilepte na špejli. Samotná výroba divadla je také jednoduchá. Vezměte si k ruce kartonovou krabici a z té odřízněte zadní stranu. Na přední straně vyřízněte obdélníkovou díru do které následně vlepte papír. Za papírem se pak budou pohybovat loutky.

Tip: divadlo ozdobte různými dekoracemi, pomalujte barvou a představení může začít.

děti

2) kabelka pro velké parádnice

Máte doma malou princeznu? Vyrobte si s ní stylovou plstěnou kabelku. Budete potřebovat několik druhů plsti, knoflíky, barevné bavlnky a jehlu. S prošíváním plsti dcerce pomozte nebo pokud už je starší, může si sama hezky natrénovat základní steh.

3) ozdoby z krepáku

Jaro klepe na dveře, co takhle si vyzdobit balkón létajícími ptáčky z krepáku. Krepový papír roztrhejte na malé kousíčky (to bude bavit obzvlášť děti). Dále si připravte kus kartonu, který potřete lepidlem a kousíčky krepáku na něj přilepte do požadovaného tvaru. V našem případě do tvaru ptáčka. 

Tip: vyrábějte jednoduché tvary například hvězdu, jinak by nemuselo být poznat o co jde.

kostky

4) laserové bludiště

Nyní se trošku odkloníme od vyrábění. Máme pro vás tip na laserový zabezpečovací systém. Schválně, kdo bude chtít být lupič a dostat se přes něj? Hra je nejlepší v úzké chodbě a potřebovat budete jen bavlněnou pletací přízi či provázek a lepící pásku na přilepení. Bavlnky natahujte a lepte od jedné zdi ke druhé. Nezapomeňte je lepit i u země, aby to měl lupič těžší a nemohl se jen tak snadno proplížit. Pokaždé, když se někdo dotkne provázku dostane stržený bod. 

Co ještě s dětmi doma?

  • vyrobte obrázek z luštěnin
  • upečte si společně tvarohový koláč
  • zahrajte si znalostní kvíz (samozřejmě odpovídající věku dítěte)
  • nasimulujte výbuch sopky (potřebovat budete jen vodu, jedlou sodu, ocet a prostředek na nádobí)