Jsem rodič nebo jen vydělávám peníze?!

Sociální média jako je Tik tok, Instagram, Facebook a další. Jsou nedílnou součástí nás všech, ať chceme nebo ne. Jsou to komunikátory skrz které vnímáme  celý svět. Někdy se tam dozvídáme užitečné věci. Zajímavé je například vidět, jak žijí v jiných zemích, jelikož v dřívějších letech jsme neměli  takový přístup k informacím nebo alespoň ne, tak hodně a hned z první ruky. Někteří influenceři dokonce podávají podrobnosti (někdy až moc) o jejich životě a živobytí v jejich zemi. Napostují celý jejich den. Začínají ranní rutinou, kde se dozvíme co dělat pro krásnou a zdravou pleť. Dále pokračují líčením. Naučíme se vybrat vhodný make-up pro vyniknutí očí nebo k zúžení obličeje.

umění správně se nalíčit.

Někoho třeba zajímá jídlo, tak proto tu máme foodblogerky, které  nám sdělí, co je nejlepší jíst ráno, aby nám nechyběla energie nebo během dne, aby udržení štíhlé linie nebyl vůbec žádný problém. Dále můžeme sledovat někoho, kdo se třeba věnuje něčemu, co chceme umět. Tak zde nalezneme podrobný tutoriál, jak postupovat. Prostě a jednoduše tu najdeme opravdu vše, na co si vzpomeneme. V tomto vidím velkou výhodu. Kliknu, napíšu a už se mohu vzdělávat. Ale bohužel není to jen o tom pozitivním. Každý se chce nějak blýsknout a tak sdílí i násilí páchané na nějaké slabší osobě. Takový lidé podle mě křičí zoufale o pozornost.

Práce a zase práce!!!

Nejhorší na tom je, že většinou tahle vlastnost pramení z dětství, kdy rodiče na své dítě neměli vůbec čas. Radši pracovali a hnali se za kariérou, než by dali pozornost tomu malému človíčkovi. Možná si rodiče vůbec neuvědomují, že tohle vůbec můžou způsobit. Možná jen chtějí zajistit přísun všeho na co si jejich potomek vzpomene. Je dobré dítě materiálně zabezpečit, ale není to vše. Je potřeba i ta láska, ten cit – to o co si dítě neřekne, protože v takové případě to nezná. Pak se, ale milý rodičové neptejte: „Kde jsme udělali chybu? Vždyť má vše na co si vzpomene.“ Nemá! Vy tu pro něj nejste.