Zjistěte svou hodnotu BMI

Zjistit hodnotu svého body mass indexu je dobrým startovacím povelem ke změně životního stylu. Co vlastně znamená zkratka BMI, tj. body mass index? Je to jakýsi poměr či indikátor, jak chcete – stylu života.

Tento indikátor je daný stanovenými hranicemi, které udávají váš index tělesné hmotnosti. Ten je definován takto:

  • Pod osmnáct a půl jako podváha hraničící s nebezpečím anorexie.
  • Od osmnáct a půl do dvacet čtyři celých devět se jedná o váhu v normálním rozmezí a zde hrozí minimální zdravotní rizika.
  • Od dvaceti pěti do dvaceti devíti celých devět už se jedná o nadváhu se středně vysokým rizikem zdravotních komplikací.
  • Od třiceti do třiceti devíti celých devět už definujeme obezitu s vysokou pravděpodobností zdravotních komplikací.
  • Přes čtyřicet a výše, tak zde bohužel definujeme už těžkou obezitu s velmi vysokými zdravotními riziky.

mentální zdraví

A jak dojdete k jedné z těchto veličin? Tím, že si svou váhu v kilogramech vydělíte druhou mocninou své výšky v metrech. Zní to hrozivě, viďte? https://overenorodici.cz/cz/detail-mista/p294-vida-science-centrum-brno ? Ale neodcházejte a neházejte ještě flintu do žita. Vypočítat své BMI můžete velmi jednoduše, a to, když BMI tabulku naleznete na webu, kde jen zadáte svou váhu v kilogramech, výšku v centimetrech, údaj, zda jste žena či muž a jedním klikem dojdete k poznání, jaké je vaše B M I. Je to rychlé, jednoduché a zdravé!!

Zjištěnou veličinu ovšem neberte až tak příliš vážně, ale pouze jako jakousi orientační hodnotu. Protože například vysportovaný atlet nebo kulturista může mít body mass index velmi vysoký, a to díky těžkým svalům, a přitom obézní není. Ale to už je extrém. V běžném životě se s BMI dá dobře pracovat.

obezita tíha

A web, kde si ho snadno zjistíte, vám zpravidla nabídne další pomoc, jakou je výživové poradenství, sledování váhového grafu, abyste byli v obraze, jak se vám daří hubnout anebo také vám již dovede nabídnout příhodnou dietu.