Tipy na využívání suchých zipů

Instalace bytových dekorací – pro instalaci některých bytových dekorací na stěnách nebo na stropě lze využít oboustrannou lepicí pásku, ale ta má omezenou nosnost. Jestliže použijete suchý zip, který přilepíte na podklad lepidlem, můžete dekorace různě obměňovat. Například u sezonních výzdob v bytech nebo obchodech (vánoční a velikonoční svátky atp.). Stejným způsobem se připevňují i různé předměty v exteriéru, suchému zipu totiž nevadí žádné povětrnostní vlivy (horko, mráz, UV záření, déšť a sníh).

stahovací pásek

Stahování kabelů – ideální způsob, jak stahovat různé kabelové rozvody, případně nejrůznější tenký materiál, jako jsou trubky, tyče, špejle, sušené rostliny atd. Spoj můžete kdykoli povolit nebo obnovit a životnost suchých zipů prima-obchod.cz se počítá na desítky let.

Koberce – možná to znáte – máte v místnosti na podlaze položený kusový koberec nebo běhoun, který občas podkluzuje a posouvá se. Dá se tomu zabránit suchým zipem přilepeným chemoprenem, lepidlo nepoškodí dlažbu ani laminátovou podlahu, spoj je mnohem pevnější než oboustranná lepicí páska a navíc lze koberce pravidelně vyklepávat.

bezpečné šipky

Bezpečné šipky – bowling a šipky se staly novodobou zábavou pro dospělé, ale děti své rodiče rády napodobují. Aby bylo házení předmětů do terče bezpečné, můžete jim dopřát alespoň terč, do něhož se hází pingpongovými míčky. Takové výrobky se dokonce prodávají, ale můžete si je doma vyrobit sami tak, aby byl terč patřičně velký, a měli jste dostatečnou zásobu míčků. Není to nic obtížného a zvládne to každá šikovná švadlena.

Záchranná vesta – jezdíte občas na vodácké výpravy? Pak byste neměli opomíjet záchranné vesty. Jde totiž o to, že říční voda je obvykle ledová, proud bývá silný a mohou i zdatným plavcům brzy dojít síly. Co je však velmi zrádné, je systém zapínání. Obvykle bývá na tkaničky, a ty se občas zachytí o větve či kořeny. Někdy je nutné vestu naopak rychle svléknout, např. při podplavání nějaké překážky, a pokud je zapnutá na šněrování, nemáte žádnou šanci. Tomu zabrání právě suchý zip – zapínání je pevné, a pokud jej potřebujete uvolnit, jde to snadno.