Stylový nábytek do bytu

Pokud chcete proměnit váš domov, máte v podstatě dvě možnosti a to buď nábytek nakoupit nový, nebo zrenovovat původní, který již je okoukaný. Nebojte se a pusťte se do toho!

1. Koupě nového nábytku

Koupě nového nábytku je často naší první volbou. V dnešní době není nábytek drahý, dá se sehnat poměrně lehce a je dostupný. Jednoduše si zajdete do obchodu a nábytek si na vlastní oči vyberete. Ceny jsou různé, nábytek z překližky je levnější, nábytek z masivu je logicky dražší ale zase nadělá větší parádu. Třeba masivní konferenční stolek vám navíc vydrží mnohem déle, než konferenční stolek z lehké překližky. Pokud máte dostatek financí, pak určitě volte masivní nábytek, který má mnohem delší životnost. Především u postele je to zásadní, protože levná lehká postel se vám může rozbít během pár měsíců a málokdy ji vyreklamujete.

obývací poko

2. Renovace původního nábytku

Pokud chcete domov oživit ale na druhou stranu nechcete nábytek měnit komplet, pak se směle pusťte do renovace stávajícího nábytku. Vybrat si můžete z několika způsobů renovace. Tím základním je především obroušení nábytku a obnovení nátěru. Ten si můžete zvolit jaký chcete, klidně třeba v pastelových barvách. Nábytek můžete sladit se zbytkem vybavení a budete mít dokonalý domov i bez velkých nákladů. Další možnost je polepení nábytku dekorační tapetou, která je na nábytek určená. Nábytek před tím musíte odmastit, aby tapeta dobře přilnula k nábytku. Renovace nábytku vás vyjde na zlomek nákladů a hodí se i pro velký nábytek a třeba i kuchyňské skříňky či vnitřní dveře.

moderní obývák

Ať se rozhodnete pro první či druhou variantu, před nákupem či renovací se můžete poradit s bytovým designérem, který vám možná poradí ještě lépe a sladí vám k nábytku i další dekorace, jako jsou závěsy, poličky, rámečky, obrazy… Nebojte se do toho pustit, na budování je ideální doba.