Sezóna Formule 1 v roce 2021 může být bez Räikkönena

  První prosincovou nedělí jsme ukončili sezónu 2019 a obsazení sedaček pro rok 2020 nám je nějakou dobu známo.            Ovšem rok 2021 bude pro všechny fanoušky královny motorsportu velkou neznámou.
Čeká nás mnoho revolučních změn – pravidly počínaje a samotným monopostem konče.
            Pro sezónu 2021 nemá podepsanou smlouvy nejoblíbenější jezdec současného startovního pole – Kimi „Iceman“  Räikkönen.
            Ten se stal mistrem světa v roce 2007 v barvách Ferrari. Od roku 2010 závodil v World Rally Championship a Nascar, aby se v roce 2012 vrátil do Formule 1 v barvách Lotusu. Od roku 2014 dostal sedačku opět v týmu Ferrari.
Alfa Romeo GTA
 
            Právě ve Ferrari ho pro sezónu 2019 vystřídal mladičký Charles Leclerc a Kimi zaujal místo ve slabším italském týmu Alfa Romeo.
 
            Samotný tým Alfa Romeo nemá pro rok 2021 jasno. Alfa se do Formule 1 vrátila skoro po 25 letech a až na slibný začátek si nevedla moc dobře.
            Vše vypadalo v pořádku, ale samotná automobilová značka zaznamenala propad. Problémy v podnikání vedly značku, aby přehodnotila účast ve Formuli 1. V prodeji automobilů nedosahuje automobilka uspokojivých výsledků a účast ve Formuli 1 je značně nákladná.
 
            Spolupráce s Ferrari se také nejeví jako příliš úspěšná. Navzdory intenzivní spolupráci se Alfa Romeo domnívá, že je pro ně vzájemná dohoda málo užitečná.
 Kimi Raikkonen AR
            Automobilka Alfa Romeo nevlastní tým Formule 1, nýbrž je spojená s investiční společností, kterou vlastní Sauber Motorsport.
 
            Sauber Motorsportsi tedy musí najít pro setrvání ve Formuli 1 nového partnera, ale moc možností nemá. Spolupracovat by mohla Honda, ale za určitých podmínek. Jednou z podmínek by mohla být volná sedačka pro obsazení japonského pilota. Další možností je najít nového finančního partnera.
 
            Kimi doufá, že nová pravidla v roce 2021 zlepší závody F1. Nechal se však slyšet, že to nebude mít vliv na jeho setrvání pro další rok.
           
            Budoucnost týmu Alfa Romeo je zatím nejasná.