Cybertruck – novinka od Tesly

Elon Musk, který vede automobilku Tesla, zveřejnil v úterý 24. listopadu na Twitteru, že nový Cybertruck navíc bude mít i solární panely, pomocí kterých bude získávat energii i ze slunečního záření. V základní verzi by se díky této energii „navíc“ mohlo ujet za den o zhruba 24 kilometrů více. Zároveň by snad vozu měly přibýt i speciální solární křídla, která také navýší příjem sluneční energie.
značka Tesla
Lidé, kteří tuto novinku bedlivě sledují, tvrdí, že solární panely či křídla již tak radikálnímu vzhledu nového vozu příliš neuškodí. Nicméně z pohledu řidičů, kteří vlastní elektromobil, by to byla vítaná změna, jelikož nabíjecích stanic pro elektromobil je stále oproti benzínkám velmi malé množství.
Co se týče vzhledu nového Tesla Cybertrucku, je opravdu velmi netypický. Elon Musk jej přirovnal k futuristickému obrněnému vozidlu. Pokud byste si chtěli pořídit základní verzi této novinky, vyjde Vás přibližně na 1.100.000 Kč (39.900 USD). Co se týče dojezdu, tak v případě nejvyšší verze je na jedno nabití možno dojet až 800 kilometrů.
Tento automobil je sice definován jako pick-up a to zřejmě z toho důvodu, že pick-upy jsou nejprodávanějším druhem automobilu v USA. Kontroverzní vzhled tohoto vozidla, který je plný hran, je však těžké zařadit do nějaké kategorie. Na sociálních sítí již kolují vtipy a memy na tuto designovou novinku.
nabíjecí stanice
Tato Tesla byla navržena jako vůz do náročných podmínek, což bylo dokázáno při první a hlavní prezentaci, když ocelové části vozidla nebylo možné poškodit ani údery obrovského kladiva. Pomyslnou třešinkou na dortu jsou „obrněná skla“, do kterých při prezentaci vrhli ocelovou kouli. Ta sice nepronikla skrz, ale způsobila viditelné poškození na oknech. Šéf Tesly tuto skutečnost okomentoval tím, že vždy je co zlepšovat.
Co se týče interiéru vozu, je poměrně minimalistický – nalezneme zde jen volant („berany“) a dotykovou obrazovku. Prostor je uzpůsoben pro šest osob včetně řidiče. Objem kufr činí 2800 litrů.
Zaujala Vás tato novinka nebo je na Vás její design už příliš?