Je libo krejčovskou pannu?

Dnes si již málokterý krejčí či módní návrhář dokáže představit práci bez neocenitelné pomocnice s názvem krejčovská panna. Zhruba někdy v 19. století s rozvojem módy a návrhářství dostal kdosi nápad a zrodila se první krejčovská panna. Ta se záhy stala součástí nejen salónů, ale i velkovýroby jako skvělá pomůcka potřebná k tvorbě oděvů. Jejím nedostatkem však byla její jedna neměnná velikost. Vyrobit všechny velikosti a typy lidského těla nebylo možné. Proto přišel na řadu kompromis. Byla vytvořena škála velikostí oděvů podle předem daných parametrů a vyrobeny krejčovské panny pro každou velikost. Krejčí na nich zkouší střih oděvu a správnost velikostí jednotlivých součástí či celkového výrobku. Jednotlivé části se dají k panně přišpendlit či na ní sestehovat bez obav, že se zapíchnete jehlou či špendlíkem do živého modelu.

šicí stroj a krejčovská panna

Nejsnáze je krejčovská panna http://www.prima-obchod.cz/krejcovske-panny-p00116001 k zakoupení na internetu, kde si můžete vše důkladně pročíst a třeba k ní přikoupíte i něco dalšího. Jsou vyrobeny nejčastěji z nedrolivého pevného polystyrenu v dětských, dámských i pánských velikostech a proporcích. Šikovným řešením jsou panny s nastavitelnými tělesnými proporcemi, které jsou vyrobeny z plastu, na kterém je vrstva molitanu a přes něj potah. Neméně důležitým je stojan, který musí být pevný a stabilní. Nejoblíbenější je dřevěná trojnožka, která je nejen funkční, ale vypadá pěkně i z estetického hlediska.

krejčovské panny s hotovými modely

Krejčovská panna se často objevuje v různých provedeních i jako designový doplněk domácnosti. Za tímto účelem můžeme koupit různé typy, barvy, vzory, se stojanem nebo bez, zcela podle vlastního vkusu. Můžete ji využít i jako stylový věšák na oděvy nebo doplňky.
Specifickou odrůdou jsou panny aranžérské, které slouží pouze k aranžování již hotových výrobků a jejich následnému vystavení ve výloze či na prodejně.
V každém případě je třeba zacházet s krejčovskou pannou s určitou dávkou respektu, abychom ji neponičili nešetrným zacházením a dlouho nám vydržela funkční a pěkná.