Jak předejít zamlženým oknům?

Starat se o všechny okna
Je jasné, že nejvíce se používá čelní sklo, ale měli bychom se starat o všechny okna, protože i okna po stranách jsou důležité a tudíž mají být průhledné a čisté, abychom přes ně dobře viděli. Tudíž jestli máme zamlžené všechny okna, zapněte si vyhřívání zadních skel či také zpětných zrcátek, jestliže vám to auto umožňuje.
Klimatizace je důležitá i v zimě
I když je venku zima a mrzne, zapněte si v autě klimatizaci, ta totiž vzduch vysušuje. Klimatizace opravdu pomůže a zamlžených oken se zbavíme mnohem rychleji.sklo za deště
Žádné používání rukávu
Určitě totiž nestačí jen okna přetřít rukávem. Na každé benzinové stanici totiž prodávají různé speciální přípravky, jako například spreje či ubrousky, které jsou zaručeně mnohem lepší, než použití rukávu.
Ventilace v autě
Nejčastěji používaná je zaručeně ventilace. Jelikož zamlžená okna se nejčastěji dělají v mrazivém či vlhkém počasí. Jestliže tedy venku je mráz nebo déšť, určitě přepněte ventilaci na to, aby foukala na přední sklo. Tudíž nezapomeňte na to, aby pak mřížky směřovaly směrem k oknům a také vypněte vnitřní ventilaci, aby vlhký vzduch šel ven z auta.
Žádná voda v autě
V autě by bylo nejlepší nemít žádnou vodu, ta totiž podporuje vlhkost. Tudíž nám pak se v autě zamlžují okna. Takže když v zimě nastupujete do auta, oklepejte co nejlépe z bot sníh, ať pak na koberečkách v autě nemáme loužičky vody.čelní sklo
 
Jak tedy nejrychleji odmlžit okna?
Než tedy zapnete klimatizaci, je nejlepší nejdříve pořádně oškrábat námrazu a smést sníh. Protože pak nám prohřátí auta nebude trvat tak dlouho a zamlžených oken se zbavíme daleko rychleji. Další důležitá věc je, abychom měli vyvětraný interiér, takže když půjdete škrábat okna, nechte si alespoň otevřené jedny dveře.  Když už se rozjedeme, je dobré nechat trochu okna pootevřená a zapnout ventilaci na maximum a aby šla na okna. Dále je pak dobré zapnout topení na maximum a vypnout vnitřní ventilaci. Můžeme klidně i zapnout ventilaci, jelikož ta nám vysušuje vzduch v autě.