Jak netrápit své auto?

V autech je občas těžké se vyznat. Někdy chtějí něco, co ani nevíme, že tam je. Někdy se z ničeho nic rozbijí, i když jezdili předtím výborně. To se hold stává. Na druhou stranu je hezké, jak mají nejen muži, ale i ženy, krásně uklizená auta, jezdí s nimi do myčky, vyluxují se. Prostě několik lidí o svá auta hezky pečuje. Nechcete přijít do auta, kde je nepořádek, zápach a vlastně kde není ani místo na sezení. 

auto

Ale teď zpátky k tématu, o kterém jsem chtěla mluvit. Je dobré se o auto nestarat jen mytím atd., ale také chováním k němu. Jak to myslím? Určitě každý z nás někdy udělal hloupost, která autu neprospěla a může se to časem projevit.

A) Necháváte motor po nastartování v klidu?

Toto je důležitá otázka. Mnoho lidí dříve, ale možná i dnes, dělá jednu chybu. Když nastartují motor auta, tak se pak rozhodnout hned vyjet na cestu. To není úplně nejlepší. Nastartujte si a nechte motor aspoň na chvíli zahřát. Velmi to ubližuje ventilovému rozvodu.

auto

B) Jak brzdíte z kopce?

Brzdy jsou absolutně důležitou součástí auta. Pokud je zničíte při jízdě, tak máte malér. Pojďme se zaměřit na dlouhé sjezdy z kopců. Určitě jste se někdy rozčilovali, proč pořád řidič před vámi brzdí z kopce, proč prostě nejede. Nebo jste si naopak říkali, proč jede tak rychle z kopce, že se mu může něco stát. Ti řidiči, co pořád z kopce brzdí, aby náhodou nejeli rychle, tak ty brzdy pomalu uvaří. Pro ty brzdy je to velká nálož, když řidič stojí hrozně dlouho na brzdě a ty brzdy nemají šanci vychladnout. Naopak ti, kteří to valí z kopce dolů, tak neznamená, že nebrzdí. Oni brzdí, ale krátce a intenzivněji, aby se jim brzdy nepřehřály a ještě jim naopak od prvního typů řidičů vydrží. Brzdy prostě potřebují chvíli pauzu, aby vychladly a odpočly si. Pokud tomuto nedáte prostor, tak očekávejte, že brzy navštívíte servis, jelikož zničené brzdy jsou prostě na výměnu.

Je dobré vědět, jak ke svému autu přistupovat, a jak prodloužit jeho životnost, aby vás na cestách nenechal ve štychu.