Ve všech ohledech lepší než větrák

Nechcete-li se zase nechat o letních prázdninách dusit šílenými vedry, měli byste začít uvažovat o lepším řešením, než je klasický větrák či otevřená okna.

Ve všech ohledech lepší než větrák

Letní prázdniny jsou v posledních letech nejen spojovány s volnem pro děti, ale rovněž s velkými vedry. Ty pro naši zeměpisnou šířku nejsou úplně normální, zvláště pak tak dlouho, takže je jen logické, že řada lidí je nemá příliš v lásce. Nedá se vůbec čemu divit. V takovém počasí se hůře pracuje, sportuje, dívá na televizi, hraje na počítači či dokonce i jenom spí. Přeci jen, neustále se převalovat a třikrát za noc převlékat postel není žádný med a příjemnému spánku to příliš nepřidá. Přitom řešení, jak se s tím lépe porvat existuje. A to i pro domácnosti.

Klimatizace na domě

Stačí si pořídit klimatizace praha https://elmontech.cz/klimatizace/, která vás trápení vypsaných na minulých řádcích vcelku bezpečně zbaví. Nemusíte se bát, že proděláte kalhoty. Nejedná se o nic drahého, už dávno ne. Tato investice rozhodně není velká a buďte si jistí, že se vám vyplatí.

Více druhů

Jistě jste už někde viděli velkou masivní hučící krabice s větrákem uvnitř, která je přimontována ke zdi domu nebo se nachází na střeše. Ano, to je také klimatizace, ale nemusí taková být. Moderní verze jsou daleko menší a mnohé z nich není dokonce potřeba ani kdovíjak složitě instalovat. Řeč je hlavně o mobilních modelech, které se dají snadno přenášet a tím i využívat pokaždé v jiné místnosti. Není tak problém si odpoledne udělat příjemně chladno v obývacím pokoji a na večer přístroj přesunout do ložnice.

Klimatizace na střeše

Na rozdíl od větráků, které také umí vzduch v místnosti docela dost zchladit, moderní verze klimatizací v žádném případě neroznáší po okolí žádné pevné částice. Ty se skládají hlavně z prachových částic a pylů. To jsou dráždidla, která nejsou příjemná ani pro lidi, kteří o senné rýmě pouze slyšeli, natož pak pro alergiky. Pokud tedy máte doma alergika, větráky nejsou příliš vhodné, a to i když uklízíte každý den. Na mikroskopické částice to ale nemusí mít příliš velký vliv.