Chcete něco zastřešovat?

Už jste někdy slyšeli o nějakém komůrkovém polykarbonátu? Přiznávám se, že já doposud nikoliv. A dokážete si pod tímto pojmem představit něco konkrétního? Přiznávám se, že já do této chvíle ne. I když je vlastně skutečností, že jsem ho i předtím znal, a i vy ho s určitou pravděpodobností znáte. Jenom nevíte, že je to právě to, co to je.

Takový komůrkový polykarbonát je totiž ideální materiál na zastřešení pergol, zahradních přístřešků a zimních zahrad a k prosvětlení průmyslových hal. Dalo by se říci, že je to to, čemu u nás my laici říkáme třeba plexisklo.

kreslený skleník

Když si dejme tomu usmyslíme, že si na zahradě postavíme skleník, je poměrně běžné a logické, že to až tak doslova skleník není. Že na něj obvykle nepoužijeme sklo, které je jak známo snadno rozbitné a možná bychom se tak nedoplatili za neustálé opravy, pokud jsme nešikovní nebo v našem okolí bydlí nějací vandalové a chuligáni, mající ve vytloukání skleněných tabulek zálibu. Daleko spíše použijeme něco, co je daleko odolnější, nerozbitnější a tedy pro podobný účel lépe vyhovující. A to je právě tento materiál, dodávaný navíc v různých šířkách, rozměrech a zabarveních.

velký skleník

Ten, kdo si chce právě tímto materiálem zastřešit pergolu, kdo ho má v úmyslu použít třeba u skleníku nebo jinde, kde je záhodno mít světlo propouštějící strop či stěny, má na výběr, zda má být tento čirý, mléčný či do bronzova. A pokud si ho člověk objedná právě zde, může se navíc spolehnout i na to, že se mu zde kromě standardních tlouštěk materiálu nabízí i možnost objednat si tento materiál ještě silnější a že mu zde navíc i zdarma nařežou. Tedy pochopitelně ve smyslu, že mu zde nařežou desky z tohoto materiálu na požadované rozměry, ne že by ho bili za to, že učinil objednávku. Protože zde jsou zákazníci pochopitelně vítaní. A to bez ohledu na to, k čemu se jim tento materiál bude hodit, na co ho použijí.