Trendy bytového designu

Pro bytové architekty je velmi důležité sledovat poslední trendy, kterými lze vyšperkovat váš dům do posledních detailů. Klienti většinou přicházejí už s jakousi svojí představou a bytový architekt jejich představu dovede k dokonalosti. Přesně tato kouzla umí každý bytový designér v Praze, převést tužby do reálné podoby.

Před 2000 lety se ke stavbě pyramid používaly velké kamenné bloky, 60. léta přinesla přírodní materiály jako dřevo, zatímco v 80. letech se využívaly syntetické materiály. V dnešní době se soustředíme na jedinečnost a modernitu našich obydlí a domovů. Chceme následovat poslední trendy. Ale které to vlastně jsou?

interior living room

1. Otevřený, vzdušný prostor je „must have“

Otevřený prostor nám dává pocit propojenosti a jednodušší interakce. Je to krásný trend spojující přátele a rodinu do jednoho velkého prostoru, kde jsou všichni spolu. Hlavní otevřená místnost se stává místem pro společné aktivity s těmi nejbližšími. Díky Covidu jsme se naučili trávit více času doma u deskových her a jiných aktivit. A vytížení rodiče tak mohou díky otevřenému prostoru sledovat své děti při jiných aktivitách.

2. Vícegenerační bydlení

Jelikož ceny nemovitostí raketově rostou a pro mladší generaci se stává vlastní bydlení utopií, začíná se opět vracet trend vícegeneračního bydlení. Ovšem nemusí to být bydlení pouze s rodiči v dnešní době je velmi oblíbené bydlení i s blízkými přáteli. Sdílení jedné střechy se stává v dnešní době ekonomicky výhodným krokem, který vám ušetří spoustu peněz.

bathtub

3. Katalogový design

Bytové vybavení, které je vyrobeno cela na zakázku se v bytové architektuře stává vzácným jevem. Lidé při výběru, sice chtějí něco nového, neokoukaného a zajímavého, ale raději sáhnou po katalogu s bytovým nábytkem, než aby si ho nechali celý vyrobit. Katalogový výběr samozřejmě urychluje proces stěhování do nového, ale na druhou stranu se zakázkovou výrobou získáte něco co je opravdu jen a jen vaše – unikátní.

4. Koupelny jako oáza klidu
Pokud jde o vytvoření krásné koupelny, dříve se důraz kladl na výběr kachliček a obkladů. Ale nyní se stává ústředním bodem koupelny vana. Lidé chtějí navrhovat své koupelny tak, aby to byla tichá relaxační místa, která nám poskytnou útočiště před každodenním shonem.