Mobilní zajímavosti

            Mobilní zařízení se vyvíjí neskutečnou rychlostí. Vývojáři přichází každý rok s novými aplikacemi a funkcemi, které nám mnohdy dokáží vyrazit dech. Každou sezonou jsou mobily lehčí, tenčí a citlivější.
Ekologické telefony
            Již dnes máme k dispozici recyklovatelné obaly, rozložitelné plasty nebo zařízení nabíjecí se sluneční energií. Tyto telefony jsou k mání již řadu let. Nabíjí je třeba solární elektřina anebo jsou vyrobeny z recyklovaných PET lahví. Takové mobily nabízí třeba i společnost Samsung, ke již zařízení dostanete i nabíječku se sluchátky z neškodlivého, ale zato hořlavého materiálu.
Tlačítkový mobil
Solární nabíjení
                Sice to už není zase taková novinka, ale dosud se tyto systémy používaly jen v době nouze. Třeba společnost Nokia nedávno přišla s modelem, který se dobíjí sám, pouze za pomocí slunečních paprsků v poměrně krátký čas. Pokud jste fandové sportu, určitě vás nadchne i fakt, že jsou dostupné i zařízení, které se dobíjí za pomocí kinetické energie.
Vzhled
            Telefony budoucna budou vypadat rozhodně velmi bizardně, o tom snad není pochyb. Třeba takový Smartphone HTC 2020 bude mít tvar očka bublifuku, údajně by měl připomínat klíčenku. Zajímavé také je, že fotoaparát se bude nacházet na konci tubičky tyčící se z trubicového těla elipsovitého tvaru a jeho součástí je háček se zajištěním.
                Displej se bude nacházet mezi elipsovitým tělem a foťákem v tubičce.
                Dnešní technologie zařídila, že naše mobilní telefony mají velmi vysoký výkon. Dokonce větší, než měli kdysi počítače při řízení mise Apollo 11.
Dívka s mobilním telefonem
                Spousta lidí je na tomto zařízení doslova závislá. Někteří dokonce trpí Nomofobií, což je strach budete bez telefonu, nebo signálu. Z toho důvodu si svůj telefon berou všude a sahají na něj za všech okolností. To je důvod, proč má displej 18x více bakterií, než toaletní splachovadlo.
                Smutným a zároveň posledním faktem je, že na planetě má více lidí telefon, než toaletu.