Do Los Angeles levně

Cesta do této vysněné destinace, kam se chtějí podívat všichni mladí lidé, nemusí být nijak komplikovaná.  Pokud máte dost času, můžete letenky los angeles pořídit za velice příznivou cenu a potom už si stačí zabalit kufr a letí se do světa.

Letiště v Los Angeles patří k největším na světě, ale jeho chod je dobře organizovaný a pasažéři se poměrně snadno a rychle zorientují.

letadlo

Jak se dostat do města?

Doprava z letiště je pestrá, a tak si každý cestující může vybrat. Velice oblíbená je přeprava autobusy Flyaway ze zelených zastávek. Cesta vyjde do centra L.A. na necelých 10 dolarů a trvá něco přes hodinu. Do Hollywoodu je to o 2 dolary levnější. Dobře se cestuje i metrem, kam se dostanete zdarma z letiště autobusem.

Oblíbené aktivity

Návštěva místních pláží je téměř povinná. Jsou čisté a upravené, a tak vám ani nebude vadit, že oceán je studenější, než očekáváte. Ale zažít si na vlastní kůži místní atmosféru určitě stojí za to. Pokud chcete potkat celebrity i podivíny, zamiřte na pláž ve čtvrtích Venice a Santa Monika.

Sportovní nadšenci by neměli bez povšimnutí minout Orange Bowl, kde se v roce 1994 hrálo MS ve fotbale. O zastávku si říká i Staples Center, domácí hřiště basketbalového týmu L.A. Lakers.

filmové studio

Když budete mít štěstí, možná zrovna v době, kdy budete ve městě, se bude odhalovat nová hvězda na Chodníku slávy. Potkáte zajímavé lidi a atrakce je zdarma. O pár kilometrů dál je Rodeo Drive, místo, které proslavila Julia Roberts v její nezapomenutelné roli mladé prostitutky, která očaruje Richarda Gerea ve filmu Pretty Women.

Milovníci filmových míst mají jedinečnou příležitost k návštěvě těch nejznámějších filmových studií v Hollywoodu, který se nachází na severu města pod kopci Hollywood Hills. Šest největších filmových studií si své fanoušky hýčká, a tak o zajímavé atrakce a různé promo akce není nikdy nouze. Za pár dolarů se také můžete svést v otevřených autobusech, které pořádají tematické vyjížďky do okolí, kde žijí celebrity nebo se zde natáčel jeden z filmových trháků.