Čím škodíte svým vlasům?

O krásné, husté a lesklé hřívě sníme všichni, ale pyšnit se jí může málokdo. Přemýšlíte, kvůli čemu jsou vaše vlasy často matné, suché a zacuchávají se? Možná jsou na vině zlozvyky, které pravidelně děláte a vlasům jimi škodíte. Čemu se vyhnout?
 Úprava vlasů
Časté mytí
Jestliže si vlasy myjete každý den, nijak tím své hřívě neprospíváte. Mytí je pro ně náročné a zatěžující. Pokud se vám vlasy rychle mastí, zkuste problém vyřešit jinak, třeba za pomoci suchých šamponů, které vás mazu zbaví rychleji a jednodušeji. 
 
Fénování a žehlení
příliš horký vzduch také není něčím, za co by vám vaše vlasy poděkovaly. Příliš časté fénování, žehlení či kulmování způsobuje výrazné vysoušení vlasů. Navíc při nesprávném používání těchto přístrojů může hrozit i jejich spálení. Zkuste své vlasy nechat raději volně proschnout na vzduchu, obzvlášť v letních měsících by to neměl být problém. A pokud přeci jen musíte sáhnout po fénu či žehličce, nezapomeňte použít některý z ochranných sprejů před horkým vzduchem. 
 
Špatné mytí
Myslíte, že není možné umývat si vlasy špatně? Opak je bohužel pravdou. Chybu možná děláte už na začátku – v případě, že si vlasy před namočením nepročešete. Při mytí se pak totiž zacuchají ještě více. Dalším častým omylem je špatné a nedostatečné vymývání šamponu či následného kondicionéru a masky. Pokud je ve vlasech necháte, aby ještě trochu působily, je to špatně. Zbytky těchto produktů totiž vlasy zatěžují, ty se začnou rychleji mastit nebo budou splihlé.
 
Turban ano, ale…
Balíte si po mytí vlasy do turbanu? Pak je to v pořádku. Určitě je ale předtím příliš nedřete ve snaze dostat z nich přebytečnou vodu. Vlasy jsou po mytí křehké a lehce se polámou. Stačí z nich vodu jemně vymačkat a nechat proschnout, ať už v ručníku či jen tak na vzduchu. 
 Dlouhé vlasy
Nevhodné česání
I kartáčování má na kvalitu vlasů velký vliv. Pokud je češete příliš často, mohou se vám rychleji mastit. Jestliže se do nich pouštíte velmi agresivně, snadno se polámou. Zvolte tedy šetrný kartáč, nejlépe s přírodními štětinami, a pročesávejte je jemně. Začněte také od konečků a postupně se přesouvejte směrem vzhůru.