5 důvodů, proč strávit letošní prázdniny u jezera

Hledáte ideální destinaci pro vaši letošní dovolenou? Došly vám už nápady, nebo máte pocit, že jste už všude byli a všechno viděli? Zkusíme vás trochu nalákat na pobyt u jezera. V každém koutu republiky naleznete několik zajímavých destinací, které se pyšní krásnými jezery s křišťálově čistou vodou a půvabnými přírodními sceneriemi, které se budou líbit nejen vám, ale i vašemu fotoaparátu.
Proč se tedy podle nás vypravit právě k jezeru?

loďka na jezeře

  1. Příroda je nejlepším zdrojem energie. Žádné jezero nenaleznete ve městě z určitých důvodů. Okolí této přírodní vodní plochy vám poskytne dostatek klidu a pohody, navíc jistě načerpáte veliké množství pozitivní energie.
  2. Čistá voda je zaručena. Samozřejmě až na období, kdy může být znečištěna přírodními vlivy, které jsou těžko ovlivnitelné. Jinak bývá voda čistá a průzračná.
  3. Pláže jsou rozmanité. Máte-li rádi písek, potřebné pohodlí vám poskytnou pásma písečných pláží. Preferujete-li povrch s kamínky nebo travnaté pláně, pak i pro vás se na břehu většiny jezer nalezne útočiště. Nejlepší strategie je prozkoumat terén a vybrat si své vysněné odpočinkové místo.
  4. Nízký počet lidí je ve většině případů obvyklou záležitostí i během letní sezóny. Je-li vodní plocha a její okolí dostatečně rozlehlá, umožní nám to odpočinout si od společnosti i civilizace, protože návštěvníci se po celé ploše dobře rozmístí a nikdo nás potom neruší.

východ slunce

  1. Většina destinací nabízí také ubytování, nemusíte si tedy lámat hlavu s dlouhým dojížděním do měst a s každodenním pendlováním. Například ubytování u Máchova jezera se může pyšnit dokonalým zázemím, díky chatkám, které si zde můžete pronajmout. Bývají vybavené vším, co byste mohli v rámci svého běžného denního fungování vy nebo celá vaše rodina potřebovat. Máchovo jezero a ubytování na jeho břehu je dostatečně prostorné, to znamená, že ať už u něj hodláte pobývat sami, s partnerem, s dětmi nebo s přáteli, nemusíte se bát, že se dostaví ponorková nemoc.